Akatemiaprofessorit

  • Aaltonen, Lauri 1.1.2019-31.12.2023
  • Alasuutari, Pertti, 1.1.2016–31.12.2020
  • Alitalo, Kari, 1.8.2000 lähtien toistaiseksi
  • Castrén, Eero, 1.1.2017-31.12.2021
  • Heinämaa, Sara, 1.1.2017-31.12.2021
  • Häkkinen, Hannu, 1.1.2016-31.12.2020
  • Kaski, Samuel, 1.1.2016–31.12.2020
  • Keloharju, Matti, 1.1.2016–31.12.2020 
  • Kulmala, Markku, 1.1.2017 - 31.12.2021
  • Lahesmaa, Riitta, 1.1.2016–31.12.2020
  • Lappalainen, Pekka 1.1.2019-31.12.2023
  • Lassas, Matti, 1.1.2019–31.12.2023
  • Latva-Aho, Matti, 1.1.2017 - 31.21.2021
  • Liljeroth, Peter 1.1.2019-31.12.2024
  • Lummaa, Virpi, 1.1.2016–31.12.2020
  • Mappes, Johanna 1.1.2019-31.12.2023
  • Peräkylä, Anssi 1.1.2019-31.12.2023
  • Primmer, Craig, 1.1.2017-31.12.2021
  • Raitakari, Olli 1.1.2019-31.12.2023
  • Rummukainen, Kari 1.1.2019-31.12.2023
  • Salmi, Hannu, 1.1.2017-31.12.2021
  • Salmi, Tapio 1.1.2019-31.12.2023
  • Törmä, Päivi, 1.1.2017-31.12.2021
  • Wartiovaara, Anu, 1.1.2017-31.12.2021
  • Ylä-Herttuala, Seppo, 1.1.2016–31.12.2020

Onko sinulla kysyttävää tai haluatko antaa meille palautetta?