Hallitus 1.1.2019 alkaen

Valtioneuvosto nimitti keskiviikkona 20.6.2018 Suomen Akatemian hallituksen toimikaudeksi 1.1.2019 - 31.12.2021.

puheenjohtaja

  • professori Johanna Myllyharju, Oulun yliopisto

Hallituksen jäsenet

  • professori Martti Kauranen, Tampereen teknillinen yliopisto
  • professori Heikki Kröger, Itä-Suomen yliopisto
  • professori Erika Löfström, Helsingin yliopisto
  • tutkimusjohtaja, professori Per Mickwitz, Suomen ympäristökeskus
  • teknologiajohtaja, dosentti Marita Niemelä, Neste Engineering Solutions
Viimeksi muokattu 1.8.2018
Seuraa meitä:
FacebookTwitterYoutube
VAIHDE 029 533 5000
KIRJAAMO 029 533 5049
FAKSI 029 533 5299
   
SÄHKÖPOSTI etunimi.sukunimi@aka.fi
AUKIOLO Arkisin 8.00-16.15
   
HENKILÖHAKU »
TIETOSUOJA »
YHTEYSTIEDOT JA LASKUTUS »
KYSYMYKSET JA PALAUTE »